2

Záujem o vstavané skrine neustále rastie. Je to dôsledok našej potreby uložiť množstvo rôznorodých vecí prehľadne, ale najmä tak, aby čo najmenej zaberali potrebné miesto s nedostatkom ktorého mnoho ráz zápasíme. Okrem toho by mali skrášľovať interiér a nebudiť dojem, že sú kusom ďalšieho nábytku. Preto v mnohých domoch, či bytoch nahrádzajú chýbajúci šatník.

Aby naplnili tieto požiadavky, sú vo väčšine prípadov konštruované od podlahy po strop. Široká ponuka materiálov (LDTD, lacobely, sklá, zrkadlá), ako aj ich vzájomná ľubovoľná kombinácia, umožňuje uplatnenie individuálnych požiadaviek pri ich funkčnom ako aj dizajnovom vyhotovení . Dizajn dverí je veľmi dôležitý, pretože práve oni dodávajú vstavanej skrini ten správny vzhľad.

Základom vstavanej skrine sú police, vešiakové tyče a vnútorné zásuvky. Okrem toho je možné ich vybaviť aj ďalšími praktickými doplnkami, ktoré zvyšujú jej využitie (drôtené koše, výsuvné a sklopné vešiaky, držiaky na kravaty, opasky). V spodnej časti, dobre dosiahnuteľnej, sú umiestňované veci dennodennej potreby, naopak v hornej časti sú veci sezónneho charakteru, prípadne nadrozmerné veci.